img not found!

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny.

Kolorowe Kredki Zajęcia dodatkowe

Nasze przedszkole koncentruje się na rozwoju talentów dzieci.

Proponujemy szeroki wachlarz zajęć dodatkowych rozwijających indywidualne zainteresowania oraz zdolności małych ludzi.

Rytmika z elementami tańca

Rytmika w przedszkolu uczy poprzez zabawę, a co więcej, uwrażliwia na sztukę już od najmłodszych lat. Wspiera rozwój fizyczny i emocjonalny.

Dzięki zajęciom muzycznym dzieci rozwijają umiejętności słuchowe, muzyczne, motoryczne.

Zabawy rytmiczne dla dzieci uczą koncentracji, wspierają pamięć i poprawiają sprawność fizyczną.

Dogoterapia

Dzięki tego typu zajęciom poprawia się kontakt dzieci z psami. To szczególnie ważne jeśli dziecko panicznie boi się psów.
Dogoterapia nie tylko oswaja dziecko z psem, ale też uczy prawidłowego zachowania wobec czworonoga.

To ważne, aby dziecko swoim zachowaniem nie niepokoiło, ani nie skrzywdziło własnego albo sąsiada pupila, czy też przypadkowo spotkanego psa.
Dzięki tej wiedzy dziecko uniknie też agresywnych reakcji psa.

Alpakoterapia

Alpakoterapia to forma zooterapii, polegająca na bezpośrednim kontakcie ze spokojnie nastawioną do człowieka i ciekawską alpaką.
Karmienie, przytulanie, głaskanie alpaki odpręża, wycisza i nastraja pozytywnie do życia. Zwierzęta są ciepłe i miękkie w dotyku, dzięki czemu obniża się poziom lęku i stresu.

Taki sam wpływ na nas mają dźwięki, jakie wydają z siebie te zwierzęta oraz ich zapach. Pozytywny wpływ alpakoterapii na sferę emocjonalną, poznawczą, fizyczną i społeczną człowieka.

Globalne czytanie

Czytanie globalne to wspaniała zabawa, która ma same zalety. Rozwija ważne procesy umysłowe: pamięć, spostrzegawczość, umiejętność analizy wzrokowej, umiejętność porównywania, uwagę.

Dzieci prowadzone metodą czytania globalnego prędzej i łatwiej opanowują czytanie „zwyczajne”, czyli analityczno-syntetyczne.

Zaczynają czytać nieznane wyrazy bez żmudnych ćwiczeń i czytają płynnie, bez głoskowania.

Kodowanie na dywanie

Programowanie staje się dziś ważnym trendem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia. Aby jednak młodzi ludzie z powodzeniem kodowali, powinniśmy zacząć uczyć krytycznego myślenia i kombinowania (w pozytywnym znaczeniu) jeszcze na etapie przedszkola.

Nie potrzebujemy do tego wcale sprzętu komputerowego, ponieważ do nauki programowania można wykorzystać wiele elementów powszechnie obecnych w przedszkolach, mata edukacyjna, kolorowe kubeczki, karty obrazkowe oraz Genibot- robocik wspomagający zajęcia.

Sensoryka dla smyka

Zajęcia sensoryczne wpływają na stymulację zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku, węchu i smaku poprzez wykorzystanie bezpiecznych produktów spożywczych.
W trakcie zajęć dzieci doświadczają ciekawych zjawisk łączenia produktów różnej faktury, mieszają je, przelewają, przesypują, przy czym są kreatywne.

Jest to twórcza zabawa, która wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu, dzięki czemu sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle dzieci i dorosłych.

Zajęcia dodatkowe anglojęzyczne

Uzupełnieniem anglojęzycznej edukacji przedszkolnej są anglojęzyczne zajęcia dodatkowe:

Phonics (fonetyka):

poznawanie angielskich znaków fonetycznych, które ułatwia naukę czytania w języku angielskim

Mathematics (matematyka):

wykonywanie różnych działań matematycznych w języku angielskim

Speaking classes (konwersacje):

poprzez gry i zabawy językowe dzieci są zachęcane do wchodzenia w komunikacje anglojęzyczną

Mutimedial English (zajęcia multimedialne):

rozszerzanie słownictwa poprzez pracę na tablicach interaktywnych w salach zajęciowych

PO PROSTU... DWUJĘZYCZNE

Kolorowe Kredki

Kameralne przedszkole, w którym panuje domowa atmosfera. Dziecko nie będzie tutaj postrzegane jako jedno z wielu, za to będzie miało szansę na niebycie anonimowym ze względu na małą ilość grup.